Na Světový den diabetu zdravotníci upozorní na rizika cukrovky

V úterý 14. listopadu u příležitosti Světového dne diabetu bude od 8 do 13 hodin ve vestibulu nemocnice přítomen personál diabetologické ambulance a všem zájemcům změří krevní tlak a hladinu cukru v krvi.

Boj za zdravou prostatu opět po roce v Nemocnici Blansko

Oddělení klinických laboratoří Nemocnice Blansko opět po roce nabízí všem mužům nad 50 let možnost nechat si bezplatně vyšetřit krev jako prevenci rakoviny prostaty.

Omezení provozu

V sobotu 28.10.2023 v době od 8 do 11 hod. budou veškeré zobrazovací modality (CT, UZ , skiagrafie) na Radiodiagnostickém oddělení mimo provoz. Důvodem je úplná odstávka přívodu el. energie.

Zdravotníci připomenou rizika cévní mozkové příhody

Pokleslý koutek, ochrnutí končetin a porucha řeči. To jsou hlavní příznaky cévní mozkové příhody (CMP). Na osvětu týkající se prevence tohoto vážného onemocnění se zaměřuje kampaň Čas je mozek, do níž se pravidelně zapojuje i blanenská nemocnice.

Sbírka podpořila hospicovou péči na Blanensku

Oblastní charita Blansko děkuje všem, kdo se zapojili do sbírky Koláč pro hospic. Rekordní výtěžek, který pomůže klientům Mobilního hospice sv. Martina, činí 122 451 korun.

Zájemci mohou v nemocnici přispět do sbírky Bílá pastelka

Ve středu 11. října 2023 vyrazí do ulic dobrovolníci zapojení do sbírky Bílá pastelka. Narazíte na ně i ve vestibulu nemocnice, a to od 8 do 14 hodin. Za příspěvek (minimálně 30 korun) obdržíte bílou pastelku.

Zájemci mohou přispět do sbírky Koláč pro hospic

Ve středu 4. října 2023 se uskuteční tradiční sbírka Koláč pro hospic. Zaměstnance Oblastní charity Blansko najdete v tento den na několika místech v našem regionu, jeden stánek bude umístěn i ve vestibulu blanenské nemocnice.

Vyšlo podzimní vydání NEMOčasopisu

Shrnutí dění v nemocnici v předchozích měsících a informace o připravovaných akcích najdete v novém čísle NEMOčasopisu. Podzimní vydání můžete stahovat v přiloženém odkazu. NEMOčasopis byl zdarma dodán do všech blanenských domácností a je

Blanenská nemocnice se připojuje ke Světovému dni srdce

Srdce vykoná zhruba sto tisíc úderů každý den. Pracuje nepřetržitě po celý náš život. Proto se Nemocnice Blansko připojuje ke Světovému dni srdce a připomíná, že o tento životně důležitý orgán je potřeba se starat.

Klinické logopedky poradí, jak na komunikaci dětí či seniorů

Ve středu 4. října 2023 od 10 do 15 hodin se v Městské knihovně Blansko bude konat akce Logohraní s lekotékou. Klinické logopedky blanenské nemocnice budou k dispozici všem zájemcům z řad veřejnosti, kteří potřebují pomoci s komunikačními obtížemi u dětí či seniorů.

Přehled preventivních kampaní – podzim 2023

Naši zdravotníci na podzim připravují pro širokou veřejnost několik akcí zaměřených na prevenci různých obtíží či onemocnění. Bližší informace najdete v přiloženém letáčku.

Nemocnice se zúčastnila akce Zažít Blansko jinak

V neděli 10. září 2023 se v centru Blanska konala tradiční sousedská akce Zažít Blansko jinak. Ze středu města zmizely automobily a nabídka aktivit a občerstvení přilákala několik tisíc návštěvníků. Také blanenská nemocnice měla na náměstí Svobody svoje stanoviště. 

Rozvrh cvičebních programů v ambulanci rehabilitace podzim, zima 2023/24

Po prázdninové pauze je od září opět možné navštěvovat cvičební lekce na rehabilitaci. Rozvrh platný pro období podzim/zima 2023/24 a termíny prvních setkání najdete v přiloženém letáčku.

Nemocnice Blansko zahájila modernizaci

Na vybraných lůžkových odděleních blanenské nemocnice se budou od začátku září až do konce listopadu realizovat opravy, které povedou k modernizaci a zvýšení komfortu pro pacienty a zdravotnický personál. 

Odběrové místo pro PCR testy v Nemocnici Blansko končí 1.9.2023

20. 4. 2023 došlo ke změně v přístupu k onemocnění Covid-19. Ministerstvo zdravotnictví toto onemocnění vyřadilo ze seznamu nemocí, za jejichž šíření hrozí trestní stíhání a tím se Covid-19 řadí mezi běžná respirační onemocnění.