Ambulance klinické logopedie zve na logopedický příměstský tábor

Zbývá pár posledních volných míst na logopedickém příměstském táboře, který pořádá ambulance klinické logopedie. Letošním tématem je Dinosauří svět. 

Vyšlo jarní vydání NEMOčasopisu 

Přehled informací o dění v naší nemocnici nabízí nové číslo NEMOčasopisu. Zaměřujeme se v něm hned na několik zajímavých témat - projekt REACT-EU, cukrovka, chirurgie ruky a zápěstí a další. 

Na Světový den ledvin zdravotníci vyšetřili přes sto pacientů

Světový den ledvin se připomíná vždy druhý březnový čtvrtek, proto zdravotníci z nefrologického oddělení Nemocnice Blansko 14. března 2024 uspořádali tradiční preventivní akci, při níž nabídli zájemcům bezplatné základní vyšetření ledvinných funkcí.

Zdravotníci zvou k prevenci rakoviny prsu

Zveme všechny ženy bez věkového omezení k vyšetření prsů – ultrazvukem nebo mamografem. Opět po roce se chystá preventivní akce s názvem Mamoden v Nemocnici Blansko s podtitulem Dámská jízda na vlnách prevence. Uskuteční se v sobotu 13. dubna 2024 od 9 do 16 hodin.

Na Den melanomu lékařky nabídnou preventivní vyšetření znamének

Dovolujeme si Vás pozvat na prevenci kožních nádorů, která může zachránit život. Spočívá v pravidelném (každoročním) vyšetření mateřských znamének zkušeným dermatologem.

Na slovíčko – pozvánka na diskuzi s klinickými logopedkami

Jak předcházet komunikačním obtížím u dětí? Otevřenou diskuzi pro rodiče a prarodiče na téma „řeč, komunikace a vše, co s tím souvisí“ povedou klinické logopedky v sobotu 6. dubna 2024 od 10.00 hod. v Klubu Ulita Blansko.

Část přístrojového vybavení Nemocnice Blansko prošla modernizací

V letech 2021 – 2023 čerpala blanenská nemocnice dotaci v rámci integrovaného operačního programu REACT-EU. Za téměř 90 milionů korun se podařilo pořídit pestrou škálu moderního vybavení sloužícího k diagnostice i léčbě pacientů. Nové přístroje přispívají ke zkvalitňování péče.

Světový den ledvin 2024

Zdravotníci nefrologického oddělení zvou k prevenci onemocnění ledvin. Ve čtvrtek 14. března 2024 se mohou lidé dostavit k bezplatnému základnímu vyšetření ledvinných funkcí.

Zrušení zákazu návštěv

  S účinností od úterý 20.2.2024 jsou v Nemocnici Blansko obnoveny návštěvy hospitalizovaných pacientů na všech lůžkových odd.   Vedení Nemocnice Blansko

Přehled preventivních kampaní – jaro 2024

Na jaro připravují naši zdravotníci několik akcí pro veřejnost zaměřených na prevenci určitého druhu onemocnění nebo obtíží. Pro upřesnění časů a dalších informací sledujte vždy před danou akcí informativní plakáty v areálu nemocnice, naše webové stránky či Facebook. 

Rozvrh cvičebních lekcí v ambulanci rehabilitace – zima, jaro 2024

Od února se mírně mění rozvrh komerčních programů ambulance rehabilitace.

Výsledky Tříkrálové sbírky 2024

Celkový výsledek letošní Tříkrálové sbírky v blanenském regionu činí prozatím přes 3 470 000 korun. Jedna z pokladniček byla umístěná také ve vestibulu nemocnice. Do ní dárci přispěli 5 132 korun.

Ve vestibulu nemocnice lze přispět do Tříkrálové sbírky

V naší nemocnici můžete opět po roce přispět do Tříkrálové sbírky, která probíhá od 1. do 14. ledna 2024 v celé republice. Pokladničku najdete ve vestibulu v prostoru u lékárny.

Rozvrh cvičebních lekcí v ambulanci rehabilitace v lednu 2024

V lednu 2024 dojde k drobné změně v rozvrhu cvičebních programů, které nabízí ambulance rehabilitace.