Nemocnice Blansko se připojuje ke Světovému dni bez tabáku

Světový den bez tabáku je Světovou zdravotnickou organizací (WHO) stanoven na 31. května. Blanenská nemocnice se k němu i letos připojuje a personál plicní ambulance v tento den nabízí možnost bezplatné konzultace všem, kdo by rádi přestali kouřit, ale potřebují s tím pomoci.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ (aktualizováno)

Z důvodu technické závady na telefonních linkách T – mobile je bohužel velice omezené příchozí volání do nemocnice, vždy pouze jeden aktivní hovor.

Návštěvy hospitalizovaných pacientů

S účinností od 15.5.2023 probíhají návštěvy hospitalizovaných pacientů KAŽDÝ DEN od 14 do 17 hod.

Na Den melanomu přišlo na kontrolu znamének 163 zájemců

Kontrolu mateřských znamének nabídl personál kožního oddělení v pondělí 24. 4. 2023 v rámci Dne melanomu, který patří mezi vyhledávané preventivní akce. Zájemci přicházeli bez objednání. Lékařky během dne vyšetřily celkem 163 klientů.

Výsledky sbírky na pomoc obětem zemětřesení

Oblastní charita Blansko děkuje všem dárcům, kteří v době od února do května letošního roku přispěli do pokladničky ve vestibulu nemocnice a na dalších místech ve městě Blansku.

Preventivní akci Mamoden v Nemocnici Blansko využilo  téměř sto třicet žen

Bezmála sto třicet žen zavítalo v sobotu 15. dubna 2023 na radiodiagnostické oddělení Nemocnice Blansko, kde podstoupily mamografické nebo ultrazvukové vyšetření prsů, či využily možnost konzultace s lékařem v případě dotazů týkajících se dané problematiky.

Blíží se Den melanomu. Lékařky vyšetří zájemcům  mateřská znaménka bez objednání

V pondělí 24. dubna 2023 v době od 7.30 do 14 hodin si mohou lidé bezplatně a bez nutnosti objednání nechat vyšetřit svoje znaménka zkušeným dermatologem.

Klinické logopedky Nemocnice Blansko poradily rodičům, jak pomocí hry podpořit komunikaci dětí

Ambulance klinické logopedie ve spolupráci s městkou knihovnou v rámci Evropského dne logopedie uspořádala v knihovně akci s názvem Logohraní s lekotékou.

Vychází jarní vydání NEMOčasopisu

V přiloženém odkazu můžete stahovat první letošní číslo NEMOčasopisu. Najdete v něm informace o připravovaných preventivních akcích a další zajímavosti.

Světový den ledvin navštívilo 125 zájemců o vyšetření

Vždy na druhý březnový čtvrtek připadá Světový den ledvin. Při této příležitosti Nemocnice Blansko uspořádala 9. března 2023 Den otevřených dveří nefrologické ambulance s možností bezplatného vyšetření ledvinných funkcí.

Přesuny ambulancí

Informujeme, že došlo k přesunu tří ambulancí Nemocnice Blansko, a to interní a diabetologické ambulance, které doposud sídlily v přízemí budovy polikliniky, dále pak ambulance dětské neurologie, která bývala ve 4. NP budovy A.

Mamoden v Nemocnici Blansko – Dámská jízda na vlnách prevence

Zveme všechny ženy bez omezení věku k návštěvě speciální jednodenní akce Mamoden v Nemocnici Blansko s podtitulem Dámská jízda na vlnách prevence, a to v sobotu 15. dubna 2023 od 9 do 16 hodin.

Na Světový den ledvin zdravotníci zájemcům vyšetří ledvinné funkce

Ve čtvrtek 9. března 2023 se uskuteční Den otevřených dveří nefrologické ambulance spojený s možností bezplatného základního vyšetření ledvinných funkcí.

Logohraní v knihovně nabídne setkání s klinickými logopedkami Nemocnice Blansko

Na středu 15. března připravuje Ambulance klinické logopedie Nemocnice Blansko ve spolupráci s městskou knihovnou akci s názvem Logohraní s lekotékou, která je určena dětem v doprovodu rodičů a prarodičů. Vstup bude zdarma.

V nemocnici lze přispět do charitní pokladničky na pomoc obětem zemětřesení

Ve vestibulu nemocnice se nachází pokladnička, do které je možné přispívat na pomoc lidem, které zasáhlo ničivé zemětřesení v Turecku a Sýrii.

Město Blansko vyzývá k vyplnění dotazníků umístěných ve vestibulu

Máte zájem ovlivnit, jak bude Blansko vypadat za deset či patnáct roků a jak se v něm bude žít? Pokud ano, zástupci města vyzývají především jeho obyvatele, ale i ty, kteří sem jezdí například za prací, k vyplnění dvoustránkového dotazníku.